Co mówi o tobie twój znak zodiaku
fot.unsplash.com

Poniższy artykuł będzie drugim artykułem z serii „Znaki zodiaku i ich znaczenie”. Omówimy w nim astrologicznego „Byka” w kolejnym artykule przyjrzymy się postaci „Bliźniąt”. Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z zawartością ostatniego artykułu gdzie prześwietliliśmy sylwetkę człowieka spod znaku „Barana”

Zastanawiasz się jaki znak zodiaku reprezentujesz? Odszukaj się na liście!

 • BARAN to osoby urodzone pomiędzy 21 marca a 19 kwietnia;
 • BYK – to osoby urodzone pomiędzy 20 kwietnia a 22 maja;
 • BLIŹNIĘTA – to osoby urodzone pomiędzy 23 maja a 21 czerwca;
 • RAK – to osoby urodzone pomiędzy 22 czerwca a 22 lipca;
 • LEW – to osoby urodzone pomiędzy 23 lipca a 23 sierpnia;
 • PANNA – to osoby urodzone pomiędzy 24 sierpnia a 22 września;
 • WAGA – to osoby urodzone pomiędzy 23 września a 22 października;
 • SKORPION – to osoby urodzone pomiędzy 23 października a 21 listopada;
 • STRZELEC – to osoby urodzone pomiędzy 22 listopada a 21 grudnia;
 • KOZIOROŻEC – to osoby urodzone pomiędzy 22 grudnia a 19 stycznia;
 • WODNIK – to osoby urodzone pomiędzy 20 stycznia a 18 lutego;
 • RYBY – to osoby urodzone pomiędzy 19 lutego a 19 marca;

Byk – kim on jest co sobą reprezentuje?

W swoich poglądach i preferencjach osobliwość Byka jest najczęściej jednostajna. Kiedy już się do czegoś przyzwyczai, trudno go przekonać do zmiany zdania. Mimo że jest Bykiem to śmiało można powiedzieć, że bywa „uparty jak osioł”. Byka cechuje jego wewnętrzny upór w dążeniu do celu. Ponadto bardzo lubi posiadać rzeczy materialne a także otaczać się ludźmi, mowa tu zarówno o grupie przyjaciół jak i o partnerze lub partnerce swojego życia jest także znany z dbania o swoją wygodę w życiu. Kładzie duży nacisk na przyjemności zmysłowe. Można nawet powiedzieć, że absorbuje rzeczywistość zmysłem wzroku.

Co mówi o tobie twój znak zodiaku
fot.unsplash.com

Jakie cechy ma Byk?

Zodiakalny Byk bardzo ceni sobie wygodę oraz przyjemności oparte na zmysłowych doznaniach. Człowiek o osobowości Byka urodzony na przełomie kwietnia i maja jest zazwyczaj rzeczowy i praktyczny. Charakteryzuje się powolnym aczkolwiek wyjątkową dokładnym działaniem. Można go określić jako człowieka wytrwałego oraz cierpliwego . Przez wyżej wymienione cechy potrzebuje nieco więcej czasu na realizację powierzonych mu zadań, ale za to wykonuje swoje obowiązki dokładniej i bardziej zwraca uwagę na szczegóły.

Byk w bliskiej relacji

Byk to osoba wyjątkowo zmysłowa, choć często jego problemy w romansowaniu blokują mu możliwość zawarcia stałej relacji. Jeśli już dojdzie do sytuacji w której Byk znajduje stałego partnera lub partnerkę dla siebie to chce, żeby jego uczucie trwało wiecznie. Jest gotowy do wielkich poświęceń, by tylko osiągnąć swój cel. Jeśli Byk uzna, że ktoś jest mu przeznaczony, będzie o niego walczyć do ostatniego tchu.

Zazwyczaj na początku każdej znajomości Byk może mieć spore problemy z przełamaniem nieśmiałości. Najczęściej wynika to z braku pewności siebie i niskiego poczucia własnej wartości. Kiedy jednak uda mu się przełamać, rozluźnia się i przestaje stresować. Wówczas jego natura zaczyna błyszczeć niczym gwiazda na nocnym niebie i potrafi zrobić oszałamiające wrażenie na drugiej osobie. Szczególnie ważne znaczenie ma dla niego życie seksualne. Stawia je na tym samym poziomie priorytetów, co jedzenie czy oddychanie.

Co mówi o tobie twój znak zodiaku
fot.unsplash.com

Byk jako przyjaciel

Bykowi ciężko w życiu zawrzeć wiele przyjaźni. Wynika to z tego, że jest z natury podejrzliwy i ostrożny. Dlatego problemem dla niego może okazać się dopuszczenie do siebie kogokolwiek nie poznając go w stu procentach. Jeśli ktoś spróbuje go do czegokolwiek przymusić, to musi liczyć się z tym, że spotka się z zaciekłym oporem. Poczucie bezpieczeństwa jest dla Byka bardzo ważne, więc najczęściej nie pozwoli sobie na kontakty z osobami, z którymi nie czuje się komfortowo. Zodiakalny Byk poszukuje ludzi stabilnych zarówno emocjonalnie jak i finansowo czy społecznie. Sam ceni sobie spokój więc tego samego oczekuje od osób którymi się otacza. Ponad wszystko chce unikać niepotrzebnego ryzyka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here