fot.unsplash.com

W życiu dorosłym pieniądze wydajemy na różne rzeczy: na zachcianki, na pasje, na zainteresowania, na wakacje, hobby, samochód, mieszkanie, dodatki do domu, jedzenie, kredyt, utrzymanie dziecka czy zwierzęta lub odzież sezonową. Niestety to wszystko kosztuje, a jak oszczędzać, jeśli co chwilę musimy coś kupić? Najlepiej polować na promocję. Wydaje się, że starsze panie i nasze babcie są absolutnymi mistrzami gazetek i promocji. Lodówka zawsze pełna, pieniądze w skarpecie, a emerytura marna. Jak to się dzieje?

Warto wiedzieć co i kiedy kupować. Kiedy są największe promocje na konkretne artykuły. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla ciebie ten tekst. Sprawdź nasz kalendarz zakupowy!

Styczeń

W styczniu, jeśli zostaną wam finanse po świętach i nie jesteście kompletnie zrujnowani, czas wybrać się na zakupy. Sklepy organizują wtedy ogromne wyprzedaże. Na półkach pojawiają się wiosenne buty i ubrania, a te zimowe są mocno przecenione – złap je i kup! Styczeń to także dobry moment na zakup wycieczki w biurze podróży.

Luty

W lutym, jeśli coś zostało w sklepach ze stycznia, to będzie już to całkiem przecenione. Podobnie jest z odzieżą elegancką jak garnitury itp. Dzieje się tak, ponieważ skończył się okres studniówkowy. Luty to także dobry moment na zakup opon letnich.

Marzec

Sprzęt narciarski. Podkreślamy – sprzęt narciarski w promocjach. Jeśli jesteście fanami tego rodzaju sportów to w marcu i kwietniu zakupicie sprzęt w bardzo niskich cenach.

Kalendarz zakupowy
fot.unsplash.com

Kwiecień

W sklepach odzieżowych w kwietniu wciąż w wielu punktach znajdziesz przecenione ubrania zimowe, jednak rozmiarówka będzie już bardzo ograniczona.

Maj

Maj to komunie i chyba nikogo nie dziwi już to, że na promocjach znajdziesz laptopy, konsole, drony czy telewizory. Tak samo kosmetyki czy inne akcesoria, które potencjalnie mógłbyś kupić na Dzień Matki czy pod koniec miesiąca rabaty na Dzień Dziecka. Maj to także ostatni moment na tanie wakacje.

Czerwiec

Latem dobrze kupić samochód, ponieważ jest to okres, kiedy ludzie myślą o wakacjach, a nie o zakupie samochodów. Sklepy z elektroniką wyprzedają to, co zostało z wyprzedaży przed komuniami. Sklepy odzieżowe organizują pierwsze promocje na ubrania letnie i stroje kąpielowe.

Lipiec

Dalszy ciąg wyprzedaży w odzieżowych sklepach. Tańsze akcesoria na lato jak okulary przeciwsłoneczne, olejki do opalania itp. Warto także kupić opony letnie, ponieważ szał na nie już dawno minął.

Sierpień

Promocje dla studentów, więc wyprawki szkolne, walizki, torby, laptopy i inna elektronika. Kończy się także sezon urlopowy, więc taniej kupisz np. akcesoria plażowe czy dmuchane baseny.

Wrzesień

Choć dziwnie to brzmi we wrześniu opłaca się kupić sprzęt ogrodniczy jak np. kosiarkę czy inne akcesoria, ponieważ minął już na to sezon. Temperatury spadły, a co za tym idzie, klimatyzator można kupić o wiele taniej.

fot.unsplash.com

Październik

W październiku zerknij do sklepów z odzieżą i zakup ubrania na przyszły rok na sezon leni, także obuwie. Jesienią będą mieć miejsce premiery nowych produkcji gier, co oznacza, że klasyki schodzą z cen.

Listopad

Black Friday… czy musimy mówić coś więcej? W listopadzie wszystko kupisz taniej! Elektronika (telewizory, tablety, komputery, telefony), RTV, AGD, kosmetyki, ubrania – po prostu wszystko. To także idealny moment na zakupy na AliexPress z powodu święta 11.11. Szczególnie w tym okresie polecamy promocje online, ale zakupy stacjonarne również się sprawdzą.

Grudzień

Końcówka listopada i sam początek grudzień to idealny czas na zakup prezentów. Wyprzedaże są na wszystko. To się jednak szybko zmienia. Już w połowie grudnia „przeceny” to nie przeceny, a sklepy próbują oszukać nas żółtymi metkami i zniżkami, mimo że cena jest taka sama lub wyższa niż oryginalna. Na pewno opłaca się zakupić zimowe opony do samochodu czy nawet nowe auta z salonu z poprzedniego rocznika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here