Jak schudnąć bez liczenia kalorii

Odchudzanie wymaga od nas wielu wyrzeczeń, jednak po jakimś czasie dotrzemy do wyznaczonego celu, którym jest wymarzona sylwetka. Liczenie kalorii, układanie diety i planu treningowego jest dość czasochłonne. Jednak wcale nie musimy liczyć kalorii, żeby schudnąć. Tak na prawdę wystarczy zastosować kilka prostych zasad, które pomogą nam zadbać o dostarczenie odpowiedniej ilości energii wraz z pożywieniem.

Przede wszystkim musimy jeść 3-5 posiłków. Między nimi powinniśmy zachować równy okres czasu, co zapobiegnie podjadaniu. Każdy posiłek powinien zawierać węglowodany złożone, białko i tłuszcz. Powinniśmy się najadać, ale nie przejadać. Jest to szczególnie ważne kiedy nie liczymy kalorii. Po zjedzeniu posiłku lepiej jest czuć lekki niedosyt. Dzięki temu z pewnością zjemy mniej kalorii niż potrzebujemy, co przełoży się na spalanie tkanki tłuszczowej. W odchudzaniu bardzo ważna jest odpowiednia ilość wody. Powinniśmy jej pić minimum 2 litry dziennie. Dodatkowo musimy unikać słodkich napojów, które zawierają dużo cukrów prostych. Po wstaniu warto sięgnąć po szklankę wody z sokiem z cytryny. Dzięki temu przyspieszymy metabolizm.

W odchudzaniu pomocne mogą okazać się koktajle warzywne i owocowe. Zawierają one mało kalorii, a dodatkowo mnóstwo witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Koktajl na odchudzanie możemy przygotować samodzielnie w domu. W tym celu potrzeby nam będzie blender. Do rozrobienia możemy użyć wody lub mleka, a dzięki temu uzyskamy bardziej płynną konsystencję koktajlu. W sklepach możemy także znaleźć gotowe koktajle odchudzające w postaci proszku. Zawierają one dodatkowe składniki, które pomogą nam spalić tkankę tłuszczową. Koktajli może być niskokalorycznym zamiennikiem posiłku.

Sport odgrywa ważną rolę w procesie odchudzania. Dzięki temu wymodelujemy sylwetkę i spalimy tkankę tłuszczową. Treningi siłowe dadzą nam efekt w postaci umięśnionego ciała. Ćwiczyć możemy w domu z wykorzystaniem masy własnego ciała. Do takiego treningu nie potrzebujemy żadnego sprzętu. Jednak z czasem będziemy musieli zakupić podstawowe akcesoria treningowe lub udać się na siłownie. Musimy stale zaskakiwać mięśnie nowymi bodźcami, żeby te mogły urosnąć. Ćwicząc na siłowni mamy do dyspozycji masę sprzętu, który ułatwi nam progres na treningu. Dodatkowo są tam obecni pracownicy, którzy pomogą nam opanować właściwą technikę wykonywania ćwiczeń. Oprócz treningu siłowego w odchudzaniu są przydatne aeroby, czyli np. bieganie lub jazda na rowerze. To właśnie te ćwiczenia pomagają nam spalić kalorie. Taki trening powinien trwać przynajmniej 40 minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here