Jęczmień na odchudzanie

Jeszcze kilka lat temu w Polsce mało kto wiedział o jego istnieniu. Odkąd jednak poznaliśmy jego niezwykłe właściwości, zaczął powoli pojawiać się w sklepach i dlatego dziś można go kupić nawet w zwykłych supermarketach. O czym mowa? Oczywiście o zielonym jęczmieniu, który był już stosowany nawet starożytnym Rzymie. Ludzie jakoś tak o nim zapomnieli, ale na szczęście nie na długo i dziś właściwości tej roślinki są wykorzystywane w wielu różnych celach – także do uzyskiwania wymarzonej, szczupłej sylwetki.

Czy jęczmień na odchudzanie rzeczywiście może zadziałać? Okazuje się, że jak najbardziej i jest na to kilka wyraźnych dowodów. Ta zielona roślinka słynie głównie z wysokiej zawartości błonnika. Błonnik pokarmowy jest z kolei związkiem niezbędnym dla zachowania prawidłowej perystaltyki jelit i właściwego metabolizowania przyjmowanych substancji. Jeżeli układ pokarmowy nie działa prawidłowo, cały organizm zaczyna szwankować. Nie dość, że człowiek nie jest w stanie schudnąć, ponieważ każdy spożyty pokarm odkłada się momentalnie pod postacią tkanki tłuszczowej, to jeszcze do tego odczuwa zmęczenie i brakuje mu sił do ćwiczeń, gdyż nie pozbywa się na bieżąco toksyn i innych szkodliwych substancji. Błonnik dba o prawidłowy metabolizm, a właściwą podaż błonnika zapewnia młody jęczmień. Tę jego właściwość warto wykorzystać właśnie w trakcie odchudzania.

W młodym jęczmieniu naukowcy doszukali się również wielu fantastycznych substancji odżywczych. To źródło zróżnicowanych witamin, substancji mineralnych i enzymów. Dostarcza więcej witaminy C od pomarańczy czy innych owoców cytrusowych, z czego częściowo wynika jego zdolność do przyspieszania ruchów jelit – kwas askorbinowy wspomaga bowiem metabolizowanie wszystkich makroskładników. Młody jęczmień zawiera również porządną dawkę witaminy A, a także dużą ilość żelaza oraz wapnia. Z uwagi na swój wyjątkowy skład został zaliczony do grupy „superfoods”, czyli wysoko odżywczych produktów, które w minimalnych ilościach dostarczają wielu wartościowych substancji. Jęczmień na odchudzanie jest więc dobry również dlatego, że jednocześnie dba o wagę oraz o zdrowie. A chudnąć należy z głową. Dieta powinna zostać tak zaplanowana, by nie ucierpiało na niej zdrowie organizmu.

Oczywiście młody jęczmień warto też stosować z wielu innych powodów – ogólnie rzecz biorąc jest on olbrzymim wsparciem dla całego zdrowia. A w jakiej formie najlepiej go przyjmować? Na pewno najwygodniejszą opcją będą kapsułki, których cena waha się od 5 do 20 zł za kilkadziesiąt pastylek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here