biurko narożne

Od rozpoczęcia pandemii nasze mieszkania coraz częściej służą nam nie tylko jako miejsca do życia, ale też jako biura i niekiedy klasy lekcyjne dla dzieci. Jednocześnie ściany nie są z gumy, a my powinniśmy zapewnić sobie odpowiednie warunki pracy lub nauki. Praca z laptopem na kolanach nie jest najlepszym wyjściem: łatwo w ten sposób nabawić się problemów z kręgosłupem i stawami.

Wyjściem z tej sytuacji może być biurko rogowe. Ma ono szereg zalet:

– jest odpowiednie tam, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca,
– zwykle jest spora powierzchnia blatu,
– różnorodność modeli, co pozwala na dobranie biurka do swoich możliwości i wystroju wnętrza.

Ten typ biurka ma też swoje wady, jednak wystarczy starannie dobrać mebel do swoich potrzeb, aby ich uniknąć:

– najmniejsze modele nie pozostawiają wiele miejsca na nogi,
– niektóre mają bardzo małą powierzchnię blatu (choć dla części osób to nie musi być wada — nie każdy potrzebuje bardzo dużego biurka).

Jakie biurko narożne wybrać?

Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku aspektów. Do czego będzie używane? Kto będzie z niego korzystał? Czy będzie tam stał komputer albo laptop? W którym miejscu chcesz je ustawić? U profesjonalnych producentów mebli są dostępne różne modele, umożliwiające dobranie biurka do swoich potrzeb. Biurka narożne są wyposażone w jedną lub wiele szuflad bądź regał. Przy montażu można też wybrać, po której stronie chcemy zamontować drugi blat. To ogromnie ułatwi życie zwłaszcza osobom leworęcznym. Można też zdecydować się na model z regałem lub komodą, dzięki czemu zyskujemy miejsce na przybory szkolne lub dokumenty.

Biurko powinno oczywiście pasować do wystroju pomieszczenia. Prawdziwym hitem jest biurko narożne białe. Tą popularność zawdzięcza zapewne optycznej lekkości oraz uniwersalności: biel pasuje zarówno do wystroju skandynawskiego, jak i bardziej tradycyjnego. Osoby preferujące klasykę znajdą wiele pięknych biurek narożnych wenge lub sonoma. Jest także możliwość dobrania innego koloru frontów szuflad i szafek, co nadaje biurku, a zarazem całemu pomieszczeniu, interesujący wygląd.

Pierwszorzędne znaczenie ma też solidność wykonania i materiał, z którego wykonano meble. Drewno staje się coraz bardziej kosztowne i wymaga odpowiedniej pielęgnacji, dlatego warto rozważyć zakup biurka narożnego z płyty laminowanej. Jest to materiał trwały i łatwy w pielęgnacji, a przy okazji niezbyt drogi. Aby mieć pewność co do jakości wykonania mebli, warto postawić na sprawdzonego producenta, jakim jest Akord – https://sklep.akord.net.pl/.

Biurko narożne — jak je ustawić?

Oczywiście w rogu, wzdłuż ścian! Ta odpowiedź wydaje się logiczna, jednak możliwości aranżacyjne są znacznie większe. Biurko narożne można z powodzeniem ustawić na środku pomieszczenia, jeśli jego wielkość na to pozwala. Można też ustawić je pośrodku ściany, zwłaszcza jeśli to model w kształcie litery L. Wtedy jedna część biurka będzie optycznie i funkcjonalnie dzieliła pomieszczenie. Jeśli ustawienie pozostałych mebli na to pozwala, dobrym pomysłem może być też ustawienie biurka narożnego w taki sposób, aby siedzieć tyłem do ściany. W końcu nie każdy lubi mieć ścianę tuż przed sobą w czasie pracy przy biurku.

Najważniejsze, aby zadbać o ergonomię i komfort pracy. Biurko powinno stać w miejscu z możliwie dużą ilością światła słonecznego. Ważne też, aby wziąć pod uwagę odległość od innych mebli i ścian, a także gniazda elektrycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here