Oświetlenie w inteligentnym domu

W inteligentnym domu możesz mieć pełną kontrolę nad oświetleniem, nawet gdy jesteś w pracy, na wakacjach czy też po prostu śpisz. A to wszystko za sprawą innowacyjnej technologii smart home, która zapewni ci wygodę, bezpieczeństwo i oszczędności. Warto inwestować w rozwiązania, które są uznawane za przyszłość ludzkości. Sprawdź, jakie produkty mogą przydać się do oświetlenia inteligentnego domu.

Żarówki smart

Choć często mówi się o żarówkach smart, to w zasadzie wykorzystuje się w nich technologię LED. Nazwa ma związek z tym, że takie produkty często przypominają kształtem właśnie tradycyjne modele. Inteligentna żarówka ze strony https://elektromag.pl/ może być wkręcona do dowolnej lampy, jeśli tylko ma kompatybilny gwint. Włączenie i wyłączenie oświetlenia nadal wymaga użycia tradycyjnego włącznika. 

W ten sposób lampa jest aktywna i po podłączeniu do sieci Wi-Fi może być sterowana z poziomu aplikacji. Niekiedy możliwa jest też obsługa pilotem bądź nawet poleceniami głosowymi. Kontrolowanie inteligentnej żarówki może dotyczyć m.in. regulacji natężenia światła, zmiany kolorów, zarządzania harmonogramem oświetlenia czy też ustawień efektów świetlnych.

Gniazdka smart

W inteligentnym domu oczywiście nie może zabraknąć inteligentnych gniazdek. Dzięki takim akcesoriom możliwe jest zarządzanie nawet lampami ze zwykłymi żarówkami. Konieczne jest jednak włożenie wtyczki do inteligentnego źródła zasilania, dlatego jest to opcja raczej dla lamp podłogowych i nablatowych, a także dla niektórych kinkietów. Nakładkę smart plug ze sklepu online Elektromag umieszcza się w zwykłych gniazdkach. Następnie można podłączyć wybrane urządzenia z wtyczką. 

Po połączeniu inteligentnego gniazdka z siecią Wi-Fi można sterować oświetleniem na urządzeniach mobilnych. Przykładowo możliwe jest ustawienie godzin włączenia i wyłączenia lampy w salonie. Zdalna kontrola oświetlenia może też podnieść bezpieczeństwo, gdy domownicy są np. na wakacjach. Włączenie lamp wieczorem może dać wrażenie, że ktoś jest cały czas w domu, co może odstraszyć potencjalnych włamywaczy.

Lampy Smart LED

Lampy Smart LED pod względem działania dość mocno przypominają inteligentne żarówki. W obu przypadkach zdalna kontrola pilotem bądź z poziomu aplikacji jest możliwa dzięki obecności specjalnych sterowników w oświetleniu. Podobnie wygląda kwestia dostępnych opcji, czyli np. zmiany natężenia światła, wyboru barw czy też ustawień harmonogramu. Różnica polega jednak na tym, że w oświetleniu LED diody są wbudowane w sprzęt i często nie są nawet widoczne.

Lampy ledowe mogą mieć naprawdę różny design. Sporą popularnością cieszą się plafony, w których diody znajdują się pod pokrywą. Można też kupić modele, w których niemal cała powierzchnia emituje światło. Specjalnym rodzajem inteligentnego oświetlenia LED są taśmy z diodami. W zależności od preferencji domowników i specyfiki pomieszczenia można wybrać modele z wtyczką, na baterie bądź z kablem USB.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here