Olejowanie włosów
fot.unsplash.com

Olejowanie włosów to ważny aspekt świadomej pielęgnacji. Może przynieść naprawdę kolosalne efekty, a tak naprawdę nie wymaga od nas ani za dużo czasu, ani wydawania ogromnych sum na szampony (delikatne czy mocne), maski czy odżywki. Tak naprawdę do idealnej pielęgnacji potrzebny jest cały zestaw, czyli dwa rodzaje szamponów, odżywki, metoda OMO czy równowaga PEH. Dziś skupimy się na olejowaniu włosów. Gotowa? Zaczynajmy!

W olejowaniu zakochały się włosomaniaczki i nic w tym dziwnego. Olejowanie jest proste, tanie, a efekty? Nieziemskie! Nie zwlekaj dłużej, po prostu zacznij to robić. Powiemy ci wszystko: dlaczego warto to robić, jakie są metody olejowania, jakie są techniki olejowania i jakie są produkty, którymi to olejowanie możesz wykonać.

Olejowanie włosów
fot.unsplash.com

Dlaczego warto olejować włosy?

Z pozoru olejowanie włosów wydaje się być nieco dziwne. Chcemy natłuścić swoje włosy olejem, który często ląduje raczej na patelni, niż na głowie. W praktyce ma to jednak sporo plusów. Olejowanie włosów może sprawić, że przestaniesz gubić swoje włosy. Olejowanie ochroni je przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, ograniczy wydzielanie sebum, łupieżu czy podrażnień skóry głowy. Przywróci twoim włosom blask, miękkość i sprężystość, zadziała lepiej niż szampon jeśli chodzi o regenerację, wzmocnienie czy nawilżenie, ułatwi rozczesywanie, wpłynie pozytywnie na porost włosów, zmniejszy rozdwojenia się końcówek.

Moglibyśmy tak naprawdę wymieniać bez końca. Olejowanie włosów ma same plusy, a na dodatek jest banalnie proste i tanie! W prosty sposób możesz zafundować swoim włosom prawdziwy dzień w SPA. Główne zalety to jednak: włosy są odżywione, ochronione przed wysuszeniem, mają lepszą elastyczność. Regularne olejowanie może znacząco poprawić strukturę włosa.

Techniki olejowania włosów

Istnieją różne sposoby na olejowanie włosów:

  • Olejowanie na sucho – od tej metody zaczyna najwięcej osób, bo jest najprostsza. Bierzesz olej, nakładasz go na nie myte od 2-3 dni włosy, pokrywasz. Olej warto trzymać od 1 do 3 godzin, a w przypadku bardzo zniszczonych włosów – nawet 6 godzin czy całą noc!
  • Olejowanie włosów na mokro – tutaj zacznij od zwilżenia włosów, najlepiej jest po prostu je namoczyć, odsączyć z nadmiaru wody przy pomocą ręcznika z mikrofibry lub bawełnianej koszulki, nałożyć olej i włosy zawinąć w czepek lub ręcznik. Olej można trzymać od 30 minut do nawet dwóch godzin. Im więcej czasu, tym lepiej dla twoich włosów.
  • Olejowanie na mokro w misce – do miski wlej ciepłą wodę i olej. Zanurz w tej miksturze włosy na około 2-3 minuty. Odciśnij nadmiar wody i nałóż foliowy czepek. Dla lepszego efektu całość owiń ręcznikiem. Po 30 minutach zdejmij czepek i odczekaj kolejne 2 godziny. Po tym czasie zmyj całość.
  • Olejowanie na podkład – tutaj metoda jest nieco bardziej skomplikowana, ale wciąż dość prosta. Zacznij od nałożenia podkładu humektantowego (nawilżającego), dopiero na to nakładasz olej. Całość pozostawiasz na około 40 minut, potem spłukujesz. Podkład to np. żel aloesowy, miód, woda z cukrem lub hydrolat.
Olejowanie włosów
fot.unsplash.com

Jaki olej używać w zależności od rodzaju włosów?

Olej powinno się dobrać do swojego rodzaju włosów. Nie wiesz jaki masz? Zrób QUIZ w sieci. Odsyłamy cię do tych dwóch:

  1. Jaki masz typ włosów? QUIZ
  2. SPRAWDŹ SWOJĄ POROWATOŚĆ WŁOSÓW!

Dla włosów wysokoporowatych sprawdzi się: olej z nasion chia, olej z pestek winogron, olej sojowy, olej lniany, olej słonecznikowy, olej z pestek dyni, olej z kiełków pszenicy, olej z czarnuszki, olej z wiesiołka.

Dla włosów średnioporowatych sprawdzi się: oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, olej rzepakowy, olej z pestek śliwki, olej rycynowy, olej Macadamia, olej awokado, olej z pestek moreli, olej musztardowy.

Do włosów niskoporowatych sprawdzi się: olej kokosowy, olej palmowy, masło shea, masło babassu, masło kakaowe, masło mango.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here