Obrona konieczna - chemiczne środki obezwładniające
fot.unsplash.coom

To już czwarty artykuł z serii, która wytłumaczy ci jak skutecznie obronić się przed napastnikiem, pod tytułem ”Obrona konieczna w Polsce, czym możesz się bronić?”. W poprzednim artykule z tej serii opisywaliśmy jak skutecznie można się bronić używając do tego pałki. Zachęcamy do jego lektury. W tym artykule przedstawimy wszystkie za i przeciw użycia chemicznych środków obezwładniających jako narzędzia służącego do obrony koniecznej. W następnym artykule Opiszemy wszystkie plusy i minusy użytkowania pistoletów Gazowych, w celu odparcia ataku.

Poniżej przedstawiamy listę dostępnych środków które mogą posłużyć nam do samoobrony w celu odparcia zamachu na nasze życie lub zdrowie, a także na życie i zdrowie osób postronnych. Sam wybierz który będzie najbardziej Ci odpowiadał pod kątem wygody i kosztów użytkowania:

  • Siła fizyczna – w tym techniki Ataku, Obrony, Obezwładniania i Chwytów transportowych;
  • Pałkaw tym pałka teleskopowa i pałka z poprzecznym uchwytem typu tonfa;
  • Chemiczne środki obezwładniające – w tym ręczne miotacze pieprzu i gazu;
  • Pistolety Gazowe – w tym pistolety na kule gumowe z pieprzem oraz pistolety hukowe;
  • Kubotanyw tym wszystkie możliwe kubotany w postaci breloków i długopisów;
  • Paralizatory – w tym przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej;
  • Odstraszaczew tym alarmy akustyczne;

Jak obronić się przy pomocy Chemicznego środka obezwładniającego przed atakującym nas zbirem?

Gazy pieprzowe to obecnie najpopularniejsze narzędzia służące do samoobrony w naszym kraju. Są w pełni zalegalizowane przez prawo obowiązujące w Polsce oraz wyjątkowo skuteczne w obronie koniecznej. Można rzec, że w niektórych sytuacjach nie mają sobie równych. Reakcja na ich działanie nie jest biologiczna, co oznacza, że używając gazu pieprzowego obronimy się przed przeciwnikiem który znajduję się pod wpływem alkoholu czy też innych substancji niedozwolonych. Ponadto gazy pieprzowe są bardzo proste w użyciu oraz łatwe do schowania w kieszeni spodni lub torebce. Dodatkową ich zaletą jest to, że są lekkie, dzięki czemu bronić się nimi może zarówno kobieta jak i mężczyzna.

Obrona konieczna - chemiczne środki obezwładniające
fot.unsplash.com

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które obawiają się bezpośredniego starcia, a ich najlepszą obroną jest ucieczka. Teraz do dyspozycji mają również gaz pieprzowy. Ręczne miotacze możemy podzielić na takie jak:

Ręczne miotacze gazu rozpylające środek obezwładniający jako chmurę drobnych kropelek – z których każda może dostać się do dróg oddechowych napastnika i skutecznie wykluczyć go z dalszej walki. Natomiast jeśli dostanie się do jego oczu, może automatycznie pozbawić go jednego z jego najważniejszych zmysłów. Ogromną zaletą tego typu gazu jest fakt, iż w przeciwnika nie trzeba nawet celować. Powierzchnia chmury rozpylanej przez ręczny miotacz gazu jest na tyle ogromna, że z łatwością znajdzie się na skórze oraz twarzy naszego oponenta. Zdecydowanym minusem takiego rozwiązania jest to, że zasięg chmury gazu jest dość niewielki, przez co będziemy zmuszeni skrócić dystans między nami a napastnikiem co będzie rzutowało na nasze bezpieczeństwo podczas starcia. Kolejną wadą jest to, że w przypadku niekorzystnego podmuchu wiatru cała fala gazu zostanie przekierowana na nas i może to skutecznie obezwładnić nas samych dając napastnikowi nie lada przewagę.

Obrona konieczna - chemiczne środki obezwładniające
fot.unsplash.com

Ręczne miotacze gazu rozpylające środek obezwładniający jako żel to rozwiązanie ma więcej plusów niż minusów. Przede wszystkim warunki atmosferyczne w tym przypadku nie będą miały tu aż takiego znaczenia wszak strumień kleistego żelu dużo trudniej zdmuchnąć niż chmurę lecących kropelek cieczy. Kolejny aspekt to dystans między przeciwnikiem który możemy utrzymywać używając tego środka. Strumień lepkiej substancji jest w stanie pokonać nawet kilka metrów zanim natrafi na naszego przeciwnika w przeciwieństwie do chmury która nie powinna pokonać dystansu większego niż jeden metr. Jedynym minusem stosowania ręcznego miotacza gazu w postaci żelu, jest jego celność. W przypadku żelu zmuszeni będziemy wycelować w przeciwnika ponieważ jeśli cała substancja przeleci nad oponentem lub trafi pod jego nogi to nie wyrządzi mu to absolutnie żadnej krzywdy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here