Uczniowie w Maniówce


 

Klasa IV ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach spędziła dzień w Ośrodku „Maniówka”. Po zwiedzeniu i wysłuchaniu kilku słów na temat powstającej Wioski „Wesołych Wędrowców”, inaugurującej Baśniowy Szlak, ruszyła w podróż. Dzieci z wielkim zaangażowaniem poszukiwały ukryte krasnoludki i wykonywały ciekawe zadania. Po wyczerpującym spacerze odbywały się rozgrywki na korcie tenisowym i na ściance wspinaczkowej. Każdy uczestnik wykonał wspaniałe arcydzieło z drewna w drewutni Janka Wędrowniczka. Na zakończenie wszyscy posilili się kiełbaskami znad ogniska. Z niecierpliwością czekamy też na Ciebie!

                      


 

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sejnach spędziły u nas kilka aktywnych godzin. Na początek animator oprowadził ich po powstającej Wiosce „Wesołych Wędrowców”, jednocześnie przekazując ciekawe informacje –jakie? –tego nie zdradzimy ;) Cała grupa sprawdziła temperaturę na największym na świecie tradycyjnym termometrze, który został zgłoszony do Księgi Rekordów Guinesa. Następnie wszyscy razem wybrali się na spacer nad jezioro Gałęziste, podczas którego rozwiązywali zagadki. Po powrocie do Ośrodka „Maniówka” wspólnymi siłami zostało upieczone regionalne ciasto „mrowisko” oraz odbyły się zawody na ściance wspinaczkowej, podczas której nie zabrakło pozytywnych emocji.

Z bezpośrednich informacji od samych uczestników wynika, że pobyt u nas zalicza się do pozytywnych i została wyrażona chęć powrotu kiedy skończy się budowa Wioski, inaugurującej Baśniowy Szlak. Zachęcamy do obejrzenia załączonych zdjęć, gdzie na twarzach najmłodszych Gości widać radość i zadowolenia ze spędzonego dnia.

Zapraszamy także Ciebie!

                         

Stopka

Ośrodek "Maniówka", Nowa Wieś 9, 16-402 Suwałki,

tel.: 884 384 494; kierownik ośrodka: Jerzy Nowakowski, tel: 608 481 905